LingoPro

Instrukcja użytkownika - Microsoft Teams dla

Wybierz jakim jesteś użytkownikiem?

Poniżej masz do kilka informacji które pomogą Ci dokonać wyboru jednej z opcji, wtedy zostaniesz przekierowany do odpowiedniej instrukcji obsługi, która przeprowadzi Cię przez proces instalacji i konfiguracji aplikacji Microsoft Teams.

Przeglądarka czy aplikacja?

Domyślnie Microsoft zaleca korzystanie z aplikacji czy to na komputery PC, czy też smartfony. Jednak używanie Microsoft Teams możliwe jest poprzez przeglądarkę internetową, taką jak Chrome, Edge.

Dla kogo przeglądarka a dla kogo aplikacja ?

Generalnie nie ma określonych zasad kto może korzystać z aplikacji, a kto z przeglądarki? Jednak z doświadczenia wielu użytkowników i naszych kursantów wiemy, że są pewne przesłanki do korzystania z aplikacji lub przeglądarki.

Przeglądarka – klienci korporacyjni którzy posiadają firmowego Microsoft Teams jako aplikacja zainstalowana na firmowym komputerze. Z doświadczenia wiemy, iż występują problemy z dodawaniem kolejnej (obcej) organizacji w przypadku posiadania korporacyjnej wersji Microsoft Teams. Jest to spowodowane ustawionymi przez administratora ograniczeniami w korzystaniu z firmowego sprzętu i oprogramowania, które są podyktowane wzglądami bezpieczeństwa.

Aplikacja – dla klientów, którzy nie posiadają korporacyjnej wersji aplikacji Microsoft Teams zainstalowanych na komputerach firmowych lub/i posiadają konta administracyjne na swoim sprzęcie umożliwiające instalację tej aplikacji. Klienci, którzy posiadają własny sprzęt, komputer bądź smartfon.

Czy wiesz już jaką wybrać kategorię?

Jeśli nadal masz z tym problem i nie wiesz jaką wersję wybrać?
Skontaktuj się z Naszym supportem, wybierając opcję Kontakt.